Karácsonyi készülődés az óvodában

Hagyományainkhoz híven az idei adventi időszakban is buzgón készültünk Megváltónk születésnapjára. Legelőször az adventi koszorúk segítségével idéztük fel a szimbólumok jelentését: örökzöld, 4 gyertya, angyal-örömhírt hozó, piros szalag, aranydió…

A csoportszobák, öltözők, folyosók mind-mind ünnepi pompába öltöztek a gyerekek és az óvó nénik kezeit dicsérve. Az udvari fenyőket is feldíszítettük.

A pihenési időt leszámítva mindig lehetett hallani valahonnan felcsendülő karácsonyi dallamokat, verseket. Az ünnephez tartozik a sok finomság elkészítése is. A mézeskalácsot, kekszes sütit és a gofrit is ügyesen készítették és fogyasztották a kicsik.

A Szenteste délutánján nagycsoportosaik az Imaházban lélekemelő műsort adtak, amiben az óvónők énekekkel vettek részt.

Karácsonyi készülődés az óvodában képekben