„Autómentes – nap”

2014. szeptember 19-én a 7.a osztályos tanulók részt vettek a már hagyományosnak nevezhető „Autómentes-nap”-on, városunk főterén.

Ez egy kerékpáros felvonulás programokkal tarkítva a város diákjainak, felnőttjeinek, lakóinak szervezve.

Érkezéskor mindenki kapott egy üveg ásványvizet és egy karszalagot „Autómentes-nap” logóval ellátva.

Először Nagy Sándor Polgármester Úr beszédét hallgathattuk meg, majd egy kerékpáros bemutatót láthattunk a debreceni Triál Klub előadásában.

Sor került egy kerékpáros ügyességi versenyre is, itt csokoládéval jutalmazták a gyerekeket. A mi diákjaink között is voltak vállalkozó szelleműek, sőt a legügyesebb kerékpárosnak is iskolánk tanulóját, Papp Diánát nevezték meg, jutalma egy kerékpárlámpa volt.

Ezután megindult a felvonulás rendőri kísérettel, melynek volt egy állomása az előző évektől eltérően.

A Kisréten ugyanis pihenőt tartottunk, mely során egy látványos tűzoltó bemutatóra került sor. Megtekintése után következett a „hosszú túra” a város területén.

Az időjárás kedvezett ennek a napnak, kissé fáradtan, de élményekkel gazdagon tértünk vissza iskolánkba.

Kísérő nevelők: Takács Valéria, Tóth Attila

„Autómentes – nap” képekben